Sports Alliance Awards 2021
Traditiegetrouw zijn tijdens de Sports Alliance Dag voor de Benelux weer de Sports Alliance Awards uitgereikt aan de clubs en personen die zich onderscheiden hebben met data driven marketing.

Beste Data Strategie – FC Eindhoven

FC Eindhoven heeft in het afgelopen jaar bewezen dat een club met ambitie geen miljoenen budget nodig om een goede strategie uit te stippelen. Een seizoen zonder fans op de tribune heeft de club er niet van weerhouden om te investeren in digitale interacties met de achterban.
Met investeringen in een koppeling met AFAS (zakelijk), WooCommerce (fanshop), CrowdManager (fan engagement) en het nieuwe ticketingsysteem van CM is de club uit Eindhoven klaar om de database verder te laten groeien en verrijken.
Beste Campagne – Nieuw kind van de Club van PSV

Met de sympathieke campagne ‘Nieuw kind van de Club’ heeft PSV een nieuwe standaard neergezet als het gaat om het betrekken van kersverse ouders bij de club. Door het uploaden van een geboortekaartje krijgt de jongste PSV fan een leuk presentje toegestuurd. Blije ouders en een nieuwe fan voor het leven en.
PSV heeft de campagne opgezet om zowel offline als online opvolging te kunnen geven. Daarbij maken ze slim gebruik gemaakt van Typeform, de optie om tags toe te voegen aan profielen en Marketing Automation binnen het e-mailplatform.


Beste Segmentatie – Club Brugge

De toevoeging van Tags in de Orange Box levert legio aan nieuwe mogelijkheden. Club Brugge heeft met o.a. Mark van Wijnen en Jürn de Baets optimaal gebruik gemaakt van deze nieuwe optie. Met het formuleren van sponsordoelstellingen, het verzamelen van de juiste informatie en het vervolgens opvolgen met doelgerichte campagnes via e-mail en pushnotificaties heeft Club Brugge laten zien dat ze sponsoren kunnen koppelen aan een actieve groep fans.
Een belangrijke voorwaarde voor sponsor campagnes is dat de informatie relevant moet zijn en op het juiste moment moet landen. Door informatie uit te vragen en deze segmenteerbaar te maken, kan Club Brugge fans bedienen en de sponsoren tevreden te stellen.
Sports Alliance Talent – Kimberly van Rooijen

FC Groningen maakt een stevige ontwikkeling door. De club uit het noorden van Nederland kenmerkt zich al jaren als innovatieve club met een trouwe achterban en een broedplaats voor talent. Zo ook op het gebied van Database Marketing. Met het aantrekken van Kimberly van Rooijen heeft FC Groningen een groot talent binnengehaald. Kimberly heeft het zich vast gebeten in de materie en FC Groningen grote stappen laten maken op het gebied van data driven marketing. Inmiddels heeft FC Groningen dank ook een datastrategie in uitvoering waar in de Orange Box, SRM Campaign, Typeform en Single Sign On centraal staan.


Sports Alliance Expert – Bas Schreurs

Een club als Feyenoord is nagenoeg uniek in de wereld. Bij weinig andere clubs zijn er zoveel stakeholders, van fans tot sponsoren, die met veel passie de club volgen. Om binnen zo’n omgeving je plek te vinden en gestaag vooruitgang te boeken op het gebied van datamanagement, maakt je met recht een expert.
Bas Schreurs bewijst al vele jaren dat hij verstand heeft van datamanagement en analytics en neemt zijn collega’s daarin mee. Het is Bas, samen met het team bij Feyenoord, het afgelopen jaar dan ook gelukt om Single Sign On in te voeren waarmee het aantal logins van 6 verschillende tot 1 unieke login is terug gebracht.
Bas is dagelijks bezig met allerlei systemen zoals Sitecore, Selligent en de Sports Alliance Apps om de fanbase van Feyenoord optimaal te kunnen beheren maar vooral ook te laten groeien. Gezien de complexiteit van van de Feyenoord omgeving verdient Bas als geen ander het predicaat ‘Sports Alliance Expert 2021’.